დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის ინიციატივითა და გაეროს განვითარების ფონდის მხარდაჭერით მიმდინარეობს პროექტი "არავინ დარჩეს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სერვისებზე ხელმისაწვდომობის მიღმა".
14 თებ 2023
წალკის მუნიციპალიტეტის მერიის ხელშეწყობით დაავადებთა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ექსპერტებმა თეონა თოდუამ და ნინო სარაშვილმა, ასევე წალკის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრის დირექტორის მანანა მირაშვილის, სოფ.ბე შთაშენის სკოლის დირექტორის ნოდარ შავაძის აქტიური მხარდაჭერით ჩატარდა შეხვედრა სკოლის პედაგოგებთან, მშობლებთან და უფროსკლასელებთან.
შეხვედრაზე აქცენტები გაკეთდა რუტინულ ვაქცინაციაზე, დაავადებათა პრევენციაზე და სახელმწიფოს მიერ უზრუნველყოფილი ჯანდაცვის ხელმისაწვდომობის სერვისებზე აპვ ვაქცინაციაზე, საშვილოსნოს ყელის კიბოს სკრინიგის მნიშვნელობაზე, რუტინულ ვაქცინაციასა და დაავადების პრევენციაზე სახელმწიფოს მიერ უზრუნველყოფილი ჯანდაცვის ხელმისაწვდომ სერვისებზე.