11 ივლისს, სახელმწიფო რწმუნებულმა-გუბერნატორმა, გრიგოლ ნემსაძემ, სოციალურად დაუცველი, სკოლის წარმატებული კურსდამთავრებულები და სასკოლო-საგანმანათლებლო პროექტების გამარჯვებული ხუთი ახალგაზრდა, მარნეულისა და წალკის მუნიციპალიტეტებიდან, მიღწეული წარმატებებისთვის სპეციალური სიგელებით დააჯილდოვა და ახალი ინიციატივის შესახებ ესაუბრა.
აღსანიშნავია, რომ წელს, პირველად, გრიგოლ ნემსაძის გადაწყვეტილებითა და საქართველოს სტუდენტური პარლამენტის მხარდაჭერით, ქალაქ წალკის #2 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებული, გოჩა ცეცხლაძე, ქალაქ მარნეულის #5 საჯარო სკოლიდან სერგო და სანდრო ხარშილაძეები, სოციალურ-საგანმანათლებლო მედიაპროექტ ,,ეტალონის“ მეორეადგილოსანი მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ შაუმიანიდან, მილენა ადამიანი და ასევე, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კირაჩმუღანლოდან, სასკოლო - საგანმანათლებლო ოლიმპიადების მრავალგზის გამარჯვებული, მალაქ აშიროვა, ქობულეთში, საზაფხულო ბანაკში გაემგზავრებიან, სადაც ხუთი დღის განმავლობაში, სხვადასხვა სახის, სპორტულ და შემეცნებით აქტივობებში ჩაერთვებიან. წალკისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტების ხელმძღვანელი პირები კი წარჩინებული ბავშვების მატერიალურ წახალისებას უზრუნველყოფენ.