მოსახლეობისათან საინფორმაციო შეხვედრა
წალკის მუნიციპალიტეტის საკონფერენციო დარბაზში სახელმწიფო პროგრამებისა და სერვისების შესახებ რეგიონის მოსახლეობისათვის საინფორმაციო შეხვედრა იმართება, სადაც მოსახლეობას მიაწვდიან ინფორმაციას პროექტებზე „დანერგე მომავალი“აგროწარმოების ხელშეწყობის პროგრამა, აგროდაზღვევა, პროექტი „ახალგაზრდა მეწარმე“, კოოპერატივების შექმნის მექანიზმები და სარგებელი მოსახლეობისათვის.
➡️აღნიშნული კამპანიის მიზანია თითოეულმა მოქალაქემ მისთვის გასაგებ ენაზე მიიღოს ინფორმაცია, იმ სიკეთეებისა და შესაძლებლობების შესახებ, რომელსაც სახელმწიფო სხვადასხვა მიმართულებით სთავაზობს.
➡️შეხვედრას ესწრებიან სახელმწიფო მინისტრის წარმომადგენელი ქვემო ქართლში აიაზ მამედოვი, სასოფლო სამეურნეო კოოპერატივების სააგენტოს მიზნობრივი სამსახურის მთავარი სპეციალისტი ნინო დეკანოიძე,წალკის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ფეოხარ პარასკევოვი და სხვა დაინტერესებული პირები.
➡️საინფორმაციო კამპანია ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის - გუბერნატორის ინიციატივითა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მხარდაჭერით ხორციელდება.